Takma kirpik kullanmadan kirpiklerinizi nasıl uzatabilirsiniz? Gözlerinizi ortaya çıkaran ve bakışlarınıza anlam katan kirpiklerinizi doğal yöntemler ile uzatabilirsiniz. İşte kirpiklerinizi uzatan yöntemler...
ABONE OLMaskara seçimine dikkat edin

Kirpiklerinizin tipini iyi bilmeniz, maskarayı doğru seçmenizeyardımcı olacaktır. Kısa kirpikler için kirpikleri uzatma etkili, seyrek kirpikleri içinse yoğun gösteren maskaralar kullanabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcısı kullanın

Maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcısı kullanarak kirpiklerinizin daha uzun ve kıvrık görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırmadan önce fön makinesi ile kirpik kıvırıcınızı ısıtarak daha kalıcı bir etki sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi koruyun

Kirpiklerinizin daha sağlıklı uzaması ve dökülmemesi için hava almaları gerekir. Bu yüzden maskara sürdükten sonra mutlaka kirpiklerinizi temizleyin. Özellikle uyumadan önce kirpiklerinizin daha sağlıklı olmasına ve daha gür görünmesini istiyorsanız bu maddeyi atlamayın.

Maskara öncesi baz uygulayın

Maskarayı kullanmadan önce mutlaka kirpiklerinize bir baz uygulaması yapın. Bu maskara bazları, kirpiklerinizin hem daha yoğun hem daha uzun görünmesini hem de daha rahat temizlenmesini sağlar.

Maskarayı doğru uygulayın

Maskarayı sürerken her zaman dipten uca doğru uygulayın. Kirpikleri tek tek ayırabilmek için zikzak hareketler yapabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz çok daha dolgun görünecektir.