Kışın evdeki kasveti ortadan kaldırabilir; keyifli, aydınlık ve davetkar bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Evinizde geçirdiğiniz zamanları kendiniz için daha mutlu bir hale getirebilirsiniz. İşte evinizi daha aydınlık ve keyifli bir mekan haline getirecek öneriler…

Kışın evdeki kasveti ortadan kaldırmak için ilk önerimiz dekorasyona özen göstermek oluyor. Bu noktada sıcak renklerle boyanmış duvarlar, ahşap aksesuarlar, dekorasyona sıcaklık katan halı ve kilimler, çiçekler, minderler, kişisel fotoğraflar ve battaniyeler ve şallar, kitaplar ve kokulara evinizde yer vermek, içinizi ısıtacak ve evinize bambaşka bir hava katacak.
Aromaterapi yolculuğuna çıkın

Mükemmel bir koku evinizin havasını anında değiştirebilir. Bunun için esansiyel yağ yayıcı difüzörler işinizi kolaylaştırabilir. Size kendinizi iyi hissettiren birkaç koku seçip sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce aromaterapinin gücünden faydalanabilirsiniz. Örneğin kış aylarında biberiye, bergamot, vanilya, lavanta ve tarçın gibi kokular evinize daha sıcak bir hava katacaktır.


Tavan aydınlatmaları yerine yer aydınlatmaları tercih edin

Tavan aydınlatmaları evinizde oldukça keskin bir ışık sunacak ve ışığı yansıtma, alana yayma konusunda eksik kalacaktır. Bunun yerine yer aydınlatmaları, masa lambaları, duvar lambaları ve bakır telli aydınlatmalar, özellikle sıcak tonlu ampullerle birlikte oldukça sıcak bir hava yaratacaktır.


Evde yapabileceğiniz bir hobi edinin

Bir türlü hayatınızda yer veremediğiniz bir hobiniz mi var? Çocukken çalma şansı bulamadığınız bir enstrüman, resim çizmek, dikiş dikmek, örgü örmek gibi aktiviteler evinizde geçirdiğiniz vakitleri daha keyifli, yaratıcı ve üretken kılabilir.


Yerlere minder atın

Minderler, evinizde sıcak ve davetkar bir hava yaratmanın en etkili çözümlerinden biri. Farklı desenlerde ve boyutlarda renkli minderlerle dekorasyonunuzu renklendirirken ekstra oturma alanları yaratabilirsiniz.


Duvarlarınızı sanatla kaplayın

Hiçbir şey bir eve duvarların dolu olması kadar yaşanmış ve sıcak bir hava veremez. Eğer uzun zamandır ertelediğiniz ve duvara asmak istediğiniz şeyler varsa, şimdi tam zamanı. Beğendiğiniz sanatçıların işlerini uygun fiyatlarla satın aldıktan sonra farklı çerçevelerle kendinize ait bir sanat ortamı yaratabilirsiniz. Hem kişiselleştirilmiş hem de yaşanmışlık havası.


Mum yakın

Şamdanlar, mumluklar, farklı boyutlardaki mumlar, kendi huzurlu alanlarınızı oluşturmakta oldukça başarılı aksesuarlar. Modunuzu bir anda yükseltebilecek bu aksesuarlar, aynı zamanda oldukça uygun fiyatlı dekoratif aksesuarlar.