Genellikle Mayıs ve Haziran aylarında çiçeklenen yıldız çiçeği, evlerde dekor bitkisi olarak kullanılıyor. Uğurun ve şansın sembolü olan yıldız çiçeği, bulunduğu ortama pozitif enerji veriyor. Peki, yıldız çiçeğinin bakımı nasıl olmalı?
ABONE OLEvlerde dekor bitkisi olarak kullanılan yıldız çiçeği, uğurun ve şansın sembolüdür. Kolay şekilde yetiştirilen yıldız çiçeği, hem bulunduğu ortama pozitif enerji veriyor hem de özel bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor.Mayıs ve Haziran aylarında çiçeklenen yıldız çiçeği, pencere önlerine, balkonları ve bahçeleri renklendiriyor. Ev içi dekorasyonda da kullanılan yıldız çiçeği, şans getirdiğin inanılması ve pratik şekilde yetiştirilmesi ile en sık tercih edilen dekor bitkilerindendir.Yıldız çiçeğinin bakımı nasıl olmalı?

Günde en az 6 saat güneş ışığına ihtiyaç duyan yıldız çiçeği, direkt güneşe maruz kalmayan bir konumda olmalıdır. Bitkinin yeterince güneş alacağı bir yere sahip değilseniz yetiştirmemeniz tavsiye edilir.Yıldız çiçeğini 20 cm derine olacak şekilde toprağa dikin. Bol su ile sulayın. Doğal gübre ile besleme takviyesi yapmayı da unutmayın.

Yıldız çiçeğinin dış etkenlerden korunması için yanına bir çubuk dikin. Çiçek biraz büyüdüğünde hassas bir bağ ile çiçeği çubuğa bağlayın.İlk suyu verdikten sonra toprak kuruyana kadar bekleyin. Hava ısınsa göre sulama sıkılığını artırıp azaltabilirsiniz.Yıldız çiçeğini neler yasta eder?

Yıldız çiçeğini eğer bahçenizde yetiştiriyorsanız, sümüklü böcekler ve salyangozlara karşı önlem almak gerekir. Yıldız çiçeği yetişirken, yani tazeyken dallarında zararlıları olma ihtimali daha yüksektir. Saksıda yetiştirilen yıldız çiçeğinde ise yaprak biti ve kırmızı örümcek görülme olasılığı fazladır.