Evinizin temiz hava ve büyük bir enerji ile dolmasını ister misiniz? Klasik çiçek saksılarının yanı sıra, evinizde kolayca yetiştirebileceğiniz çok güzel meyve ağaçları vardır. İşte evde yetiştirebileceğiniz meyve ağaçları...
ABONE OLKüçük kırmızı muz ağacı

Kapalı mekanda yetiştirmek için en uygun ağaçlardan biridir; bu yüzden bu küçük ağaç türünü kesinlikle öneriyoruz. Üstüne üstlük yenebilir muzlar verir. Evde yetiştirebileceğiniz diğer meyve ağaçları gibi, muz da kendi kendini polenleyen bir türdür. Bol suya ihtiyaç duyar; ancak toprak kuruyana kadar sulamayı ertelemelisiniz. Güneş ışığını çok sever; bu yüzden bitkinin tüm bölümlerinin aynı ışık miktarını almasını sağlayın.

Arbequina zeytin ağacı

Çok ilgi istemediği için bu ağaç öne çıkmaktadır. Yaprakları düşme eğilimi gösterir; bu yüzden altına geniş bir saksı koyun. Saksıyı, yaprakların yere düşmeyeceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu amaçla satın alabileceğiniz tabaklar ve tabanlar mevcuttur. Bunlar kolay temizlenebilir ve ekonomiktir. Bu ağacı çok sulamanıza ya da belirli zamanlarda sulamanıza gerek yoktur. Ne zaman sulamanız gerektiğini anlamak için toprağın üstüne bakın. Kuru ise, sulama zamanı gelmiş demektir. Bu bitki günde altı saat ışık almak ister. Siz farkına varmadan evinizde zeytininiz olmuş olacaktır!

Kara incir ağacı

Bu incir ağacı güzel ve hoş bir aroma verir; ama kapalı mekanda yetiştirebileceğiniz bir türü seçmeniz gerekir. Bunun için en iyi seçenek kahverengi Türk incir ağacıdır. Bu ağacın meyve vermesi için arılara ihtiyacı yoktur. Bu şekilde, incirin doğal lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz. Çok lezzetli ve besleyici incirleriniz olacaktır. Öte yandan, bu ağaç çok büyümez. Aslında boyutu kullandığınız saksıya göre değişir. Ayrıca, bakımı çok kolaydır: Yalnızca haftada bir kez sulama ister. Doğal güneş ışığına ihtiyaç duyar; bu yüzden bol ışık alan ve hava akımından uzak bir yere koymalısınız.