En mutlu gününüzde her şeyin mükemmel olmasını istersiniz. Çünkü düğününüze dair her detay hayati önem arz eder. Bunlardan biri de şüphesiz ki gelinliğinizle bütünlük sağlayacak olan makyajınızdır. Bu özel günde düğün makyajınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Koyu renk gözlerden kaçının
Göz makyajı bütün duruşunuzu, bakışınızı, tavrınızı etkiler. Bu nedenle makyajın kilit noktalarından biridir. Gözlerinizde, beyaz gelinliğinizle uyum sağlayabilecek soft renkler tercih etmeniz size ferah bir hava katar. Eğer pastel ve yumuşak renkler yerine buğulu bir göz makyajı tercih etmek istiyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü koyu renklerle yapılmış bir göz makyajı, gelinliğinizin beyaz rengiyle doğru bir kontrast sağlamayacağından hoş bir bütünlük sağlanmamış olur. Ayrıca gözleriniz haddinden fazla koyu renkle buluştuğunda, olduğunuzdan daha yaşlı ve daha yorgun bir görüntü oluşturmanız oldukça muhtemel.
Düğün gününüzde binlerce fotoğrafta yer alacağınızı da göz önünde bulundurursanız, olabilecek en iyi görüntünüzü ölümsüzleştirmek adına koyu renk göz makyajından kaçınmalısınız.
Ağır ten makyajı
Öncelikle makyaj insanı tek başına güzelleştirmez. Güzelliğinize güzellik katar, daha alımlı gözükmenize yardımcı olur. Düğün gününüzde ise gerek gelinliğinizin şıklığını tamamlamak için gerek ufak kusurları kapatıp daha alımlı gözükmek için makyaj yapmayı/yaptırmayı tercih etmeniz çok normaldir. Fakat bu hususta makyajın çok ağır yapılması hatasına düşmemek gerekir.
Tendeki ufak tefek kusurlar elbette ki kapatılmalıdır ancak kullanılacak kapatıcıları haddinden fazla kullanmak yüzünüzde kötü bir görüntü oluşturur. Gelin olarak o gün saflığı temsil eden beyaz bir gelinliğin içinde olacaksınız;makyajınızın olması gerekenden fazla olması bu sadelik içinde yok yere göze çarpacak ve hoş durmayacaktır.
Koyu renk ruj
Koyu renk rujlar, genel itibariyle maskülen bir hava katar ve duruşunuzu sertleştirir. Düğün makyajında kullanılacak ruj renkleri dudağın doğal rengine yakın, doğal tonlarda olmalıdır. Bu tonlar yumuşak bir görüntü sağlar. Oysa bordo, siyah gibi marjinal renkler sert ve fazla dikkat çekicidir. Koyu renk rujları tercih etmeniz düğün gününüzün özel makyajı için sonradan pişman olacağınız bir seçim olabilir.
Takma kirpikleri abartmayın
Takma kirpikler bakışlarınıza derinlik katar. Dozajını ayarladığınızda makyajınızda bu tarz ürünlere yer vermenizde bir sakınca yoktur. Ancak mümkünse kirpiklerinize rimel yardımıyla daha hacimli bir görüntü sağlamanız, en doğal görüntüyü vermeniz açısından önemlidir. Takma kirpik kullanacaksanız tek tek yapıştırılan, doğala yakın duran kirpikleri tercih etmelisiniz. Bütün hâlinde yapıştırılan uzun ve haddinden fazla hacimli kirpikler hem doğallıktan son derece uzak bir görüntüye sebep olur hem de yerinden çıkma riski daha fazladır.
Kaş doldururken dikkat
Göz makyajını tamamlayan bir unsur da kaşlardır. Kaşlarınız seyrek ise boyayarak aradaki boşlukları doldurabilirsiniz. Ancak yapılmaması gereken hata kaş aralarını doldururken abartıp doğaldan tamamen uzak bir görüntüye sebep olmaktır. Kaşlarınızın şekli doğallıktan çıktığı anda simanız tamamen değişir. Düğününüzde size ait olmayan bir görüntüyle boy göstermek ise kesinlikle isteyeceğiniz bir şey olmaz.