Herhangi bir sıra ile yapılabilecek bu ritüeller, kendinizi sıfırlamanıza ve yeniden zinde olmanıza yardım edecek...


Yüz masajıYüzünüzdeki kan dolaşımının sağlanması için göz altlarınızla birlikte tüm yüzünüze hafif bir şekilde masaj yapabilirsiniz. Böylelikle güne kan dolaşımınızı sağlayarak başlayacaksınız


Esneme hareketleri yapmayı ihmal etmeyinZihninizle birlikte vücudunuzun da uyanmasını sağlayacak birtakım hareketler yapabilirsiniz. Bu hareketler zamanla vücut dengenizin gelişmesine yardımcı olacak.


Hemen telefonunuza bakmayınBirçoğumuzun sabah uyanır uyanmaz ilk yaptığı şey telefona bakmak olabilir. Bu alışkanlığınıza biraz ara verin, birkaç dakika kendinizi dinleyin. Günlük hedeflerinizi belirleyin ve diğer rutinlerinizi gerçekleştirin. Tüm bu işlemlerden sonra telefonunuza bakınca kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.


At kılı fırçası kullanınBunu alışkanlık haline getirmek birkaç gün sürebilir ama vücudunuzu ayaklarınızdan kalbinize doğru yavaşça fırçalamak kan dolaşımını hızlandırır ve lenfatik drenajı teşvik eder. Selülitlerinizde gözle görülür bir azalma yaşatacaktır. Sonrasında duşa girip, bir nemlendirici kullanabilirsiniz.


Yağlı gargara yapınDişinizi fırçalamadan ya da herhangi bir şey yemeden önce, güne yağlı gargara ile başlayın. Daha önce duymamış olabilirsiniz ancak bu Ayurvedik metot sizin sinüsler ve diş etlerindeki toksinleri ortadan kaldırır. Geleneksel olarak susam yağı kullanılsa da rafine edilmemiş saf Hindistan cevizi yağı da tercih edilebilir. Gargara gibi düşünün, bir çorba kaşığı yağı ağzınızda çevirerek dolaştırın, dişlerinizin arasında, dilinizin üzerinde, diş etlerinizde... Sonrasında ağzınızı su ile çalkalayın.


Maske yapınYaşam stili gurusu Martha Stewart, sabah ritüelleri arasında yüz maskesi olduğunu söylediğinden beri kadınların çoğu bu konuyu ciddiye alıyor. Yani ona bir bakın, cildi oldukça iyi gözükmüyor mu? Sadece kullandığınız maskenin, alfa hidroksi asitler ya da yüksek dozda C vitamini gibi güneşte cildi hassas hale getirmeyecek maddeler içermediğine dikkat etmelisiniz.


Meditasyon yapınGüne meditasyonla başlamak ve basitçe içe dönüş yapmak, gün için kendinizi ayarlamaya yardım eder; hayatınızda daha fazla görmek istediğiniz ne olursa olsun - iyilik, sabır, sevgi, sağlık - ona odaklanmanızı sağlar.


Limonlu su içinYarım limon suyu eklenen bir bardak suyun pek çok faydası var. Uyandıktan hemen sonra içmek, metabolizmayı hızlı bir şekilde çalışmaya başlatmak, sindirime yardımcı olmak, terleme ve solunum yoluyla kaybedilen suyu telafi etmek için birebir. Zamanla, düzenli alınan C vitamini cilt ve gözlerin parlamasına da yarayacaktır.


Görsel günlük tutunTelefonunuzu elinize aldıktan sonra gördüğünüz anlamlı sözler ya da hoşunuza giden resimleri toplayarak bir araya getirebilir, beklenti ve hayallerinizi saklayabilirsiniz. Bunlar size kısa ve uzun vadede belirli amaçlara yönelmenizde destek olacak, görsel bir şölene dönüşecek, moral ve motivasyon kaynağı olacaktır.