Basit Bir Ev Kazası

(Satışta)


Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne
22.11.2020 18:00 - 22.11.2020 18:00

İki perdelik "Basit Bir Ev Kazası", yeni sezonda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Yazan/yöneten:
Murat İpek
Oynayan: Günay Karacaoğlu
Müzik: Çiğdem Erken
Dekor: Barış Dinçel
Yapım: Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Eğer kocanız on beş yıldır kapıdan hep aynı şekilde giriyor, hep aynı yere çantasını bırakıp klozetin kapağını on beş yıldır açık bırakıp fermuarını koridorda çekiyorsa, hele bir de evliliğinizi "Eh! Artık zamanıdır?" diyerek yapmışsanız emin olun siz de ziyan olmuş kadınlar kulübüne üyesiniz.

Aslında Songül herkes kadar cesur, ama bir o kadar da ürkek... O, en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar da ayakları yerden kesik...

Doğal olarak aşksız bir hayatı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, sizi yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor. Onun kendini aşma serüveni aslında toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı değil.

Bu nedenle Songül hayatına komik bir pencere açarken, aşk romanında genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp İspanya'dan Merzifon'a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki: "Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor" demeyi de ihmal etmiyor.

Basit Bir Ev Kazası, 2008?2009 Muhsin Ertuğrul ? Sadri Alışık ve Afife Jale Tiyatro Ödülleri Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü?ne layık görülmüştür.

İki Perde / 110 dakika

- Tam: 89.75 TL - Öğrenci: 69.75 TL

Kurallar
- Etkinlik alanına 6 yaş altı giremez, 6 yaş üstü bilete tabidir.
- Sosyal mesafe kapsamında numaralı oturma düzeni mevcuttur.
- Covid-19 önlemleri gereği ziyaretçilerin alana maskeyle gelmesi zorunludur.
- Katılımcılar/İzleyiciler Covid-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.
- Tüm misafirlerin ateş ölçümü yapılarak alana girişi sağlanacaktır. Ateşi yüksek olan misafirlerimizin etkinlik alanına girişi kısıtlanır ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir.- Organizatör firma etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade etmek kaydı ile içeri almama hakkına sahiptir.
- Organizasyon şirketi, öngörülmeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
- Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.