Sabahları uyandığınızda şiş ve yorgun gözlere aynaya baktığınızda o günün kötü geçeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri izleyerek hızlı ve etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz! İşte detaylar...
ABONE OLKötü haber şu ki, göz torbaları yaşlanmanın bir sonucu olarak da değerlendiriliyor. Yaşlandıkça, göz çevresindeki kaslar biraz zayıflar, bu nedenle yağ aşağı doğru hareket ederek bu torbaları oluşturur. Maalesef bu noktada cerrahi müdahalelerden başka çare yoktur.Neyse ki çoğumuz, alışkanlıklarımızı değiştirerek ve sağlıklı bir rutine girerek şişmiş gözlerin boyutunu azaltabiliriz.Alerji problemleri

Sabah uyandığınızda genellikle şiş gözleriniz varsa, yatak odanız için bir hava temizleyici alın, yastık kılıfınızı değiştirin ve alerjenleri azaltmak için çarşaflarınızı sık sık yıkayın.

Gözleriniz kaşıntılıysa, onları ovmamaya çalışın ve herhangi bir kızarıklık veya kaşıntıyı azaltmak için bir uzmana danışarak alerji ilacı alın.Gözlerinizi ovmak hiperpigmente koyu halkalara (başka bir sorun) yol açabilir, bu yüzden kesinlikle bundan kaçının.Tuzu azaltın

Gün boyunca ve yatmadan önce tuz tüketimini azaltın. ''Ekstra tuz = su tutma = şişme'' anlamına gelir. Suyun kendisi toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır, ancak suyun yer değiştirmesi şişkinliğe neden olacaktır.

Tiroidinizi kontrol ettirin

Üst göz kapağı şişliği fark ederseniz, özellikle kaşlarınızın 1 / 3'ünün kaybı ile ilişkiliyse, düşük işleyen bir tiroidiniz olabilir. Böyle bir sorun olabileceğini düşünüyorsanız doktorunuza danışın.

Gelelim çözümlere...

Salatalık, detoksifiye edici ve diüretik özellikleri nedeniyle şiş gözler için yıllardır bir ev ilacı olarak kullanılmaktadır. Salatalıklar, askorbik asit (C vitamini), antioksidanlar ve cildi yatıştırmaya ve desteklemeye yardımcı olabilecek flavonoidler içerir.

Kapalı göz kapaklarınızın her birine serin bir salatalık dilimi yerleştirin ve 15-30 dakika dinlenin.Çiğ patates dilimleri

Salatalık yerine dilimlenmiş patates kullanmayı deneyin. Sadece salatalıklardan daha uzun süre serin kalmakla kalmaz, aynı zamanda göz altındaki su birikimini azaltmaya yardımcı olabilecek büzücü özelliklere de sahiptirler.

Süt

Sütü, ev yapımı cilt tariflerimizden birçoğunda kullanıyoruz çünkü cildin sıkılığını artıran laktik asit içeriyor. Bir pamuk topunu soğuk sütün içine daldırın ve fazlalığı sıkın. Göz altı dokusunu tonlamak için kapalı gözlerinizin her birine yerleştirin.

Yeşil veya siyah çay

Yeşil ve siyah çaylar, yaşlandıkça göz altı torbalarının yaygın bir nedeni olan cildi sıkılaştıran ve hücrelerde aşırı yağ birikmesini önleyen kafein içerir. Kafeinli çay ayrıca kan dolaşımını uyaran tanenler ve cildi yaşlanmanın etkilerinden koruyan antioksidanlar içerir.

Çay poşetleri oda sıcaklığına soğumaya bırakın, sonra 15-30 dakika kapalı gözlerinize koyun. Bunu haftada bir veya iki kez yapmak, göz altındaki cildi sıkılaştırmaya yardımcı olabilir ve yatıştırıcı faydalar sağlayabilir.Aloe vera jeli

Aloe sayısız antioksidan içerir ve çok sayıda antibakteriyel, antifungal, antiviral ve diğer iyileştirici özelliklere sahiptir. Cildi nemlendirerek ve rahatlama sağlayarak yorgun gözleri yatıştırmaya yardımcı olabilir.

Yumurta beyazı

Yumurta akını çırpın ve bir fırçayla veya parmaklarınızla gözlerinizin altına uygulayın. Kurudukça cildi sıkılaştırır ve tonlandırır. 10-15 dakika bekletin, sonra yavaşça durulayın.

Gül suyu

Gül suyu, flavonoidlerin yanı sıra C vitamini ve A içerir. Anti-inflamatuar özelliklere sahip doğal bir yatıştırıcıdır. Aynı zamanda inanılmaz derecede gençleştirici ve ferahlatıcıdır.